Proven breeding hen and mother
8 S.Prov. Chimay 2.170p
8 S.Prov. Chimay 1.077p
25 S.Prov. Sourdun 1.917p
27 S.Prov. Laon 1.705p
28 S.Prov. Sens 944p
34 S.Prov. Sens 981p
46 S.Prov. Gien 1.159p
54 S.Prov. Laon 2.789p

Full sister BE-21-4149066
10 Nat Ace Long Distance old birds KBDB 2024
2 Nat (z) Souillac '23 1.473p
20 NAT Tulle '24 7.883p
22 NAT Brive '24 3.949p
41 Nat (z) Limoges '23 2.379p
52 NAT Libourne '22 2.992p
56 NAT Limoges '24 10.653p

Father “BE 14-4234078” Checkered
 Won himself
24 Nat Cahors 6.923p
54 Nat Souillac 3.737p
55 Nat Brive 9.132p
89 Nat Tulle 6.101p
102 Nat Limoges 9.162p
Son “Super Romeo” Gaby Vandenabeele
1 Nat Ace L.D. Yls KBDB 2013

Mother “BE 16-3116411” Lovely Godiva
Orig. K & R Platteeuw
Won
1 Prov Vierzon 4.232p (fastest 6.082p)
2 Nat Angouleme 4.525p
4 Nat Vierzon 20.956p
8 Prov Chateauroux 5.904p
85 Nat Tulle 6.206p

Overzicht

  • Fond / Grote Halve Fond
  • Kweker:
    VAN DEN BERGHE BERT 伯特·范登伯格
  • Verkoper:
    Raets Kenny

Beoordeling

Details
94.75%

Meer info

Lot 10 “Bertha”
image/svg+xml

BE21-4223492